Zasady recenzji produktów

Bardzo chciałbym dołączyć do trendu w internecie wychodzącego na przeciw niejasnym zasadom recenzowania produktów w sieci. Póki co jako mały twórca nie mam tego problemu, bo nikt mi za recenzje nie płaci a produkty kupuję wyłącznie za swoje pieniądze. Niemniej jednak chciałbym w jasny i przejrzysty sposób informować Was o kontekście recenzji, który może wpływać na moją ocenę produktu.

W swoich recenzjach będę starał się zawsze umieszczać poza oceną i podsumowaniem 3 moim zdaniem istotne informacje:

Czas posiadania / testowania danego przedmiotu – oczywistym jest, że mając coś znacznie dłużej niż tydzień ma się o nim inne zdanie niż na świeżo. Bardziej cenię sobie zdanie wyrobione po dłuższym czasie, dlatego sam staram się zacząć od recenzji rzeczy i sprzętu, który mam dłużej i który sprawdzałem na jakiejś większej wycieczce / wyprawie

Porównanie z innymi (zawarte w treści) – czy ten produkt, który opisuje jest jedyny z danej kategorii, który posiadam czy mam już jakieś bezpośrednie porównanie do innych rzeczy o zbliżonym zastosowaniu czy parametrach. Wliczam w to możliwość chociażby krótkiego potestowania sprzętów wypożyczonych od znajomych, ale tylko i wyłącznie kiedy miałem osobiście szansę je sprawdzić.

Źródło produktu – póki co w większości są to rzeczy zakupione przeze mnie, z moich prywatnych środków, ale jeśli kiedyś się to zmieni to w tym miejscu będę to wyraźnie oznaczał.

Linki afiliacyjne

W sekcji podsumowania gdzie znajdują się linki do sklepów mogą występować linki afiliacyjne, czyli takie w których sklep dzieli się prowizją ze sprzedaży. Podczas dodawania linku afiliacyjnego staram się wybierać tego sprzedawcę od którego sam kupiłem a nie takiego, który oferuje najwyższą prowizję podnosząc cenę produktu. Większość polskich sklepów nie udostępnia afiliacji więc linki do nich najczęściej nie generują prowizji.

Mam nadzieję, że dzięki temu wiarygodność moich opinii wzrośnie a Wy będziecie mogli łatwiej ocenić w jakim kontekście recenzowałem dany produkt. Jeśli macie jakieś uwagi lub pomysły do tego systemu to zapraszam do komentarzy albo do kontaktu 🙂